UA

Історія OTP Bank

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОТП БАНК» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості.

Міжнародна група OTP Group у березні 2024 року відзначила своє 75річчя. За останні десятиліття до складу OTP Group увійшли 25 банківських груп, які наразі обслуговують 17 млн клієнтів. Група володіє активами на загальну суму 100 мільярдів євро.

У 2023 році за результатами стрес-тесту на рівні Європейського Союзу OTP Group стала четвертою найстабільнішою кредитною установою в ЄС.



Ключові моменти в історії банку


1998
1998 березень
Заснований АКБ «Райффайзенбанк Україна»
2001
2001
Банк увійшов до 10-ки найбільших банків України
2006
2006
Банк перейменований в OTP Bank

Окрім Угорщини, OTP Bank Plc. присутній ще у 11 країнах ЦСЄ та деяких інших країнах, забезпечуючи потреби клієнтів.

На сьогодні – АТ «ОТП БАНК» є ядром фінансової групи, до складу якої входять компанії групи ОТП в Україні: компанія з управління активами ТОВ «ОТП Капітал» та лізингова компанія ТОВ «ОТП Лізинг». Всі перелічені компанії проводять успішну діяльність, посідаючи провідні позиції у своїх сегментах.



Про акціонера

OTP Bank Plc.

Стовідсотковий власник банку – угорський OTP Bank Plc. – найбільший банк серед фінансових установ Угорщини, лідер угорського банківського ринку з ринковою часткою майже 25%.


Історія

1949 р. – в Угорщині засновано OTP Bank Plc. як Державний ощадний банк (National Savings Bank), який відразу почав діяльність з кредитування і розміщення депозитів, поступово поповнюючи перелік своїх послуг, розширюючи клієнтську базу і нарощуючи свою ринкову частку.

1990 – Державний ощадний банк трансформовано у Публічне акціонерне товариство з акціонерним капіталом 23 млрд угорських форинтів, а установу перейменовано на Національний ощадний і комерційний банк із брендовою назвою OTP Bank Plc.

1995 – розпочався процес приватизації банку, в результаті якого частка держави в капіталі банку зменшилася до однієї привілейованої («золотої») акції (яка згодом, у 1997 році, згідно із законодавством Угорщини, була переведена у категорію звичайних акцій), а акціонерами OTP Bank Plc. стали приватні та інституційні інвестори. Після приватизації розпочалося активне міжнародне розширення OTP Bank, який здійснив низку успішних придбань на банківських ринках країн Центральної та Східної Європи, зокрема:

2001 – перше успішне придбання дочірнього банку у Словаччині - OTP Banka Slovensko;

2003 – придбано банк у Болгарії – DSK Bank;

2004 – придбано банк у Румунії – OTP Bank Romania;

2005 – банк у Хорватії – OTP banka Hrvatska;

2006 – вдалі трансакції з придбання дочірніх банків у Сербії (OTP banka Srbija), Чорногорії (Crnogorska komercijalna banka) та Україні (АТ «ОТП Банк»).

2006 – в Україні OTP Bank Plc. придбав одного з лідерів вітчизняного фінансового сектора – АКБ «Райффайзенбанк Україна». На момент придбання банк обслуговував понад 100 тисяч клієнтів, надаючи повний спектр банківських послуг як корпоративним, так і приватним клієнтам, а також представникам малого та середнього бізнесу. Після завершення процедури придбання у листопаді 2006 року OTP Bank Plc. став стовідсотковим власником банку «Райффайзебанк Україна», який, відповідно, було перейменовано в OTP Bank (АТ «ОТП Банк»).

2008 – OTP Group вперше продала одну із своїх дочірніх структур − французька Groupama S.A. придбала страховий бізнес OTP.

2014 – придбано ще один банк у Хорватії (Banco Poplare Croatia) та ще один у Румунії (Banca Millenium).

2016 – придбано угорський філіал AXA Bank Europe S.A.

2017 – OTP Group збільшила свою присутність на ринку Сербії, придбавши Vojvodjanska Banka.

2018 – OTP Group вперше вийшла на ринок Албанії, придбавши філії Bulgarian Expressbank and Société Generale’s. Також було придбано сербські філії цих банків.

2018 – OTP Group отримала звання кращого банку у Центральній та Східній Європі за версією Euromoney.

2019 – OTP Group розширила присутність у двох країнах, придбавши Mobiasbanca – молдавську дочірню структуру Société Générale Group та банк SKB Banca у Словенії. Пізніше група також придбала ще один банк у Чорногорії - Société Generale’s Banka Montenegro.

2020 – продано словацьку дочірню структуру OTP Banka Slovensko.

2020 – Euromoney визнав кращими три банки OTP Group у: Албанії, Угорщині та Чорногорії. The Banker назвав банками року членів OTP Group у Болгарії та Словенії.

2020 – ОТП Банк здобув першість у номінації Best Retail Bank Ukraine 2020 у рейтингу The Global Banking & Finance Awards від провідного міжнародного видання Global Banking & Finance Review.

2021 – OTP Group була визнана найкращим банком у Центральній та Східній Європі за версією Euromoney. При цьому, кращими банками також були названі члени групи у: Албанії, Болгарії, Угорщині та Чорногорії. Дочірні структури у Чорногорії та Словенії перемогли у нагороді Global Finanace Best Bank Awards.

2021 – ОТП Банк одержав нагороду у категорії «Корпоративні нагороди» — «Кращий банк для аграріїв в Україні» від Global Banking and Finance Awards — 2021. Також ОТП Банк отримав нагороду у категорії «Роздрібні банківські нагороди» — «Кращий роздрібний банк в Україні» від Global Banking and Finance Review-2021.

2022 – OTP Group збільшила частку ринку на ринку Албанії до 11%, а кредитний портфель клієнтів збільшився в півтора рази.

2023 – Global Finance назвав OTP Bank найкращим банком у Центральній та Східній Європі. Також OTP Bank визнано кращим банком з управління ліквідністю області та кращим інвестиційним банком.

2023 – OTP Bank вийшов на ринок Центральної Азії, придбавши Uzbekistan’s Ipoteka Bank.

2024 – OTP Group відсвяткувала 75 років. Попередник OTP Bank - Національний ощадний банк (OTP Bank) був заснований в Угорщині в 1949 році.

2024 – OTP Group отримала нагороду у категорії «Найкращий банк у Центральній та Східній Європі у 2024 році» за версією Global Finanace Best Bank Awards. Також, у категорії «Найкращий банк у 2024 році» перемогли члени OTP Group в: Угорщині, Хорватії, Чорногорії та Словенії.

На сьогодні міжнародна група ОТР Group, як ключовий гравець ринку Угорщини та Центральної і Східної Європи, пропонує високоякісні фінансові рішення для забезпечення потреб клієнтів у 12-ти країнах, які обслуговуються через банківські відділення і філії дочірніх компаній, АТМ і точки продажів, розвинену партнерську мережу та засобами електронного банкінгу.