UA

ОТП Банк є учасником Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів страхових послуг «Знай свої права: страхування», яку проводить Національний банк України.


Ключове завдання та мета кампанії – захист прав страхувальників та поліпшення знань споживачів про страхові послуги.

Основні поради з страхування

Навіщо потрібне страхування і як воно працює?

Навіщо потрібне страхування і як воно працює?

Важко передбачити ту чи іншу життєву ситуацію. Та все ж можна бути на крок попереду – укласти договір страхування, щоб позбавити себе фінансових неприємностей у разі настання нещасного випадку, ДТП, раптової застуди тощо.

Страхування – це спосіб захистити свої майнові інтереси в разі настання певних подій (страхових випадків), передбачених договором страхування або законодавством.


Як це працює?

Послуга страхування надається на підставі договору, що укладається між страхувальником (особою, яка бажає застрахувати певні ризики) та страховиком (страховою компанією).

За свій захист страхувальник сплачує певну суму коштів, яку називають страховою премією.

Натомість страхова компанія буде здійснювати страхову виплату за завдані збитки чи понесені витрати у межах страхової суми, якщо настане подія, на випадок якої здійснюється страхування.

Саме в разі настання страхового випадку страхова компанія повинна здійснити своєму клієнтові або третій особі, визначеній договором страхування, страхову виплату та відшкодувати їй завдані збитки чи понесені витрати.


Більше про страхування, дізнавайся на сайті з фінансової грамотності «Гаразд» за посиланням: harazd.bank.gov.ua/article/strahuvanna


Влаштуй страховику «фейсконтроль»

Влаштуй страховику «фейсконтроль»

Хочеш придбати страховку? Перед тим, як довірити свої кошти страховій компанії, варто зважити на кілька важливих моментів.

Крок 1. Ознайомся з повною інформацією про страховий продукт, який тебе цікавить.

Крок 2. Порівняй вартість та умови страхування обраного страхового продукту у різних страхових компаніях.

Крок 3. Відповідально постався до вибору страховика та знайди того, якому зможеш довіряти. Досліди його онлайн-ресурси. Вебсайт повинен містити чітку та актуальну інформацію про страхову компанію, її власників, керівництво, звітність тощо.


Крок 4. Дізнайся про наявність ліцензії у страхової компанії або поцікався інформацією про страхового посередника, який пропонує укласти договір страхування.

Перевірити інформацію щодо ліцензій страхових компаній можна за посиланням: kis.bank.gov.ua

Крок 5. Уважно вивчи договір страхування.
У ньому прописуються усі важливі умови страхування. Не варто, не прочитавши, ставити на ньому свій підпис – уточни ті нюанси, які не розумієш.


Більше про страхування дізнавайся на сайті з фінансової грамотності «Гаразд» за посиланням: harazd.bank.gov.ua/article/strahuvanna

Влаштуй страховику «фейсконтроль»

Уважно вивчи умови договору

Уважно вивчи умови договору

Якщо ти вирішив оформити договір страхування, уважно вивчи усі його умови перед підписанням.

На що варто звернути увагу?

  • Розмір страхової суми – у межах цієї суми ти зможеш отримати страхову виплату у разі настання страхового випадку.
  • Ліміти відповідальності страховика за страховим ризиком чи подією – максимальна сума страхової виплати за договором страхування або за певним страховим випадком чи об’єктом страхування.
  • Перелік страхових ризиків – це непередбачувані ймовірні події, на випадок настання яких проводиться страхування.
  • Перелік винятків із страхових випадків.
  • Розмір франшизи – частина збитків, яку страховик не відшкодовує.
  • Дата, періодичність сплати та розмір страхової премії. Страхова премія – це плата за страхування, яку клієнт зобов’язаний сплатити страховій компанії згідно з договором страхування. Договір зазвичай починає діяти тільки після сплати страхової премії в повному обсязі або її першої частини.
  • Період очікування – проміжок часу, що визначено умовами договору страхування, коли не діє страховий захист за певними ризиками.
  • Порядок дій у разі настання події, що має ознаки страхового випадку. Невчасне повідомлення страховику про таку подію часто стає причиною відмови у страховій виплаті.
  • Права та обов’язки сторін договору.
  • Строки прийняття страховиком рішення про здійснення страхової виплати, порядок та умови здійснення страхових виплат.
  • Наявність додатків, посилань на пов’язані документи та їх зміст.
  • У яких випадках договір страхування припиняє діяти.

Залежно від класу страхування дізнайся, з якими структурами, крім страховика, доведеться взаємодіяти в разі настання страхового випадку. Наприклад, оформлюєш медичне страхування – з’ясуй перелік установ/лікарень, у яких можна отримати послуги і які будуть покриватися договором страхування.


Більше про страхування, дізнавайся на сайті з фінансової грамотності «Гаразд» за посиланням: harazd.bank.gov.ua/article/strahuvanna


Обираєте страхову компанію?

У відео розповімо про найважливіші кроки та поради, які допоможуть вам зробити правильний вибір.


Завдяки кампанії "Знай свої права: страхування" дізнайтеся більше про всі нюанси пошуку страхової компанії, щоб ваші фінанси та майно були в безпеці.






Супутні поради


Детальніше про проєкт #ЗнайСвоїПрава можна прочитати на сайті: harazd.bank.gov.ua