Валютний курс не вдається стабілізувати через дефіцит готівки, – експерт ОТП Банку
На валютному ринку України зберігається дефіцит готівки, тому курс не вдається стабілізувати нижче 40 грн/дол. США. Таку думку в коментарі журналістам висловив провідний експерт департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Курінний.
«Крім того, бізнес трохи налякало можливе запровадження 10% додаткового збору на імпорт.
Загалом війна є головним чинником, що впливає на попит валютної готівки зараз. Також попит підсилюють волонтери, які розраховуються валютою за безліч необхідних речей для військових», - зазначив він.
За його словами, головні чинники, що впливають на попит на валюту на міжбанку, не змінилися – це імпорт нафто продукції, озброєння та військового обладнання, товарів медичного призначення.
А.Курінний додав, що наразі складно спрогнозувати, який вигляд може мати вільний ринок. «Можливо, НБУ та ринок чекають на валютну виручку від експорту зерна. На жаль, поки що складно побачити вільний ринок, адже війна не дає можливості торгувати вільно в обидва боки. Присутнє бажання позбутися валютних коридорів і обмежень, але водночас не хотілося б сильних коливань, аби не створювати паніку», - підкреслив банкір.
Поділіться цією новиною з друзями!
Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.
З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.
В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».
Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.