Для розрахунку доходу за депозитом клієнта українські банки використовується кількість днів, протягом яких банк користувався коштами вкладника. Відповідно до Цивільного кодексу, проценти нараховуються від дня, наступного за днем оформлення вкладу, та до дня перед його поверненням клієнтові. У перший та останній дні відсотки не нараховуються.
Також варто знати, як оподатковуються відсотки по депозиту в Україні – 18% становить податок на доходи фізичних осіб, 1,5% – військовий збір.
На розрахунок впливає, чи відбувається приєднання нарахованих відсотків до основної суми вкладу (капіталізація), або виплата відсотків здійснюється окремо.
Оскільки розуміння клієнтом усіх ключових моментів щодо розміщення коштів у банку – це важлива складова захисту його прав, Національний банк України 28 листопада 2019 року прийняв Постанову № 141 «Про затвердження Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг». Тож відповідно до документу, на вебсайті банків мають бути калькулятори для розрахунку доходів від розміщення коштів на депозиті.
На сторінці ОТП Банку «Банківські вклади» можна знайти перелік вкладів з описом їхніх умов, по кожному з них можна скористатися калькулятором, який автоматично здійснить розрахунок. Вам потрібно лише ввести мінімальну необхідну інформацію.
Як розрахувати дохід від депозиту через калькулятор ОТП Банку?
- Для початку оберіть вид вкладу, використовуючи скрол на мишці або рухаючи список вгору і вниз на смартфоні – «Строковий без поповнення» чи «Вклад на дитину»? «Абсолютна перевага» для власників пенсійних і соціальних карток або «Преміальний» для клієнтів Private banking та Premium?
- Поруч з розкривним меню необхідно вказати умови виплати процентів. Зверніть увагу, залежно від виду депозиту вони можуть змінюватися. Це може бути виплата процентів наприкінці терміну депозиту або щомісячна виплата процентів. Також деякі вклади передбачають можливість капіталізації процентів – це коли проценти щомісяця виплачуються на сам депозитний рахунок та, відповідно, додаються до суми депозиту. Деякі депозити, наприклад «Вклад на дитину», передбачають лише один вид виплати процентів.
- Не забувайте, що у вас є можливість відкрити депозити в ОТП Банку у гривні та в іноземній валюті.
- Обов’язково вкажіть суму вкладу і термін вкладу – для коректного відображення результатів.
- Якщо плануєте відкрити вклад через інтернет-банкінг OTP Smart – поставте відповідну галочку внизу калькулятора. Це важливо, оскільки у разі відкриття депозиту через OTP Smart процентна ставка може бути більшою.
Розрахунок доходу за вкладом автоматично відобразиться у правій частині сторінки.
Зверніть увагу, що розрахунок має суто інформаційний характер, і що для того, аби відкрити вклад, вам потрібно або подати електронну заявку для консультації з менеджером, або звернутися до відділення.
Що потрібно знати про банківські вклади в ОТП Банку:
- при відкритті Строкового банківського вкладу з щомісячною виплатою процентів або з виплатою процентів в кінці строку через інтернет-банкінг ОТР Smart ви отримаєте +0,5%;
- ваш вклад в ОТП Банку захищено Фондом гарантування вкладів;
- відкриття поточного та вкладного рахунку при відкритті строкового банківського вкладу – є безкоштовним;
- якщо депозит не має автоматичної пролонгації, кошти виплачуються клієнтові на рахунок, який було вказано в Договорі при розміщенні вкладу. Якщо ж вклад був розміщений з автопролонгацією, а клієнт хоче отримати гроші, він може до дати закінчення вкладу самостійно зняти цю опцію через інтернет-банкінг OTP Smart або зателефонувати до менеджера банку для здійснення відміни автопролонгації. У такому разі йому запропонують підтвердити операцію через SMS;
- ставки за депозитами в ОТП Банку підвищено до 12,5%!